Jaučiuosi vienišas, negaliu susirasti antrosios pusės.

Esu 20 metu jaunuolis, tačiau niekada neturėjau santykių, su priešingos lyties atstovais. Atrodo, kad viskas gerai , ir mašiną turiu, ir nuosavą butą, dirbu, studijuoju... Dėl to jaučiu tuštumą, atrodo taip lyg liksiu vienas niekam nereikalingas... Tokios mintys demotyvuoja mane ir neduoda sveikai spresti kasdienines problemas.

Labas. Dėkoju už klausimą. Suprantu, kad nelengva jaustis vienišam. Džiugu, kad ieškai pagalbos ir nori sau padėti. Norint jaustis kitaip ir pakeisti esamą situaciją, reikia keisti savo elgesį, mintis, reakcijas, išmokti daryti kažką kitaip. O tam reikia nusiteikimo,  motyvacijos, jėgų ir laiko. Pokyčiai nėra lengvas dalykas. Visų pirma, labai svarbu suprasti savo vienišumo priežastis, kodėl nepavyksta užmegzti santykių su priešinga lytimi? Ar tai pasitikėjimo savimi stoka? Ar bendravimo įgūdžių stoka? Ar nerimas, baimė? Ar buvę nusivylimai? 

Materialiniai dalykai (butas, mašina ir pan.) ne tiek svarbu santykiams, kiek pats bendravimo procesas. Kadangi ir dirbi, ir studijuoji - tai žmonių, tuo tarpu ir merginų, aplinkui yra. Norint užmegzti ir sukurti santykius, reikia investuoti laiko ir pastangų į paiešką. Galbūt trūksta motyvacijos ir realių veiksmų. Neverta tikėtis, kad savaime be pastangų atsiras artimas žmogus šalia. Jeigu vis tik manai, kad problema gilesnė, kuri stabdo ieškoti ir surasti antrą pusę, tau gali praversti psichologo pagalba. Gali kreiptis į savo miesto psichikos sveikatos centrą.

Į klausimą atsakė:

Liudas Švipas
Psichologas
Projektą vykdo:
Projektą finansuoja:
© 2016-2019 Sveikatos Tinklas. Visos teisės saugomos. Privatumas ir atsakomybė.