Ar tinka sesers sutikimas norint pasidaryti abortą?

Man 17 metų ir aš nėsčia. Ar norint darytis abortą užtektų pilnametės sesers sutikimo?

Labas vakaras,
į Tavo klausimą atsakysiu dviem dalimis:
1) iš klausimo suprantu, kad nėštumas yra neplanuotas, kelia daug nerimo ir klausimų. Rekomenduoju pasikonsultuoti su Krizinio nėštumo centro (https://neplanuotasnestumas.lt/) specialistais, kurie teikia anoniminę,  nemokamą ir labai profesionalią pagalbą moterims ir merginoms, susidūrusioms su panašia situacija. Galėčiau išvardinti daugybę keblių situacijų, kurias padėjo išspręsti centro specialistai.
2) dėl nėštumo nutraukimo: remiantis Lietuvoje galiojančiu teisės aktu „Dėl nėštumo nutraukimo operacijos atlikimo tvarkos" (LR Sveikatos apsaugos ministerijos įsakymas Nr. 50. Žin. (1994, Nr. 18-299)), 
"Nutraukiant nėštumą nepilnametėms <...> nuo 16 iki 18 metų pageidautinas raštiškas sutikimas vieno iš tėvų, įtėvių, globėjų, rūpintojų ar faktiškai jas auginančių asmenų. Sutikimą duodantis asmuo turi atvykti pats arba jo rašytinis sutikimas turi būti patvirtintas notaro."
Pilnametė sesuo sutikimą gali duoti tuo atveju, jei yra oficialiai ir teisiškai patvirtinta nepilnametės globėja, rūpintoja ar kaip ją auginantis asmuo. Sutikimą duodantis asmuo turi atvykti pats arba jo rašytinis sutikimas turi būti patvirtintas notaro.
 

Į klausimą atsakė:

Justina Kačerauskienė
gydytoja ginekologė
Projektą vykdo:
Projektą finansuoja:
© 2016-2019 Sveikatos Tinklas. Visos teisės saugomos. Privatumas ir atsakomybė.