Klaidos žinutė

User warning: The following module is missing from the file system: turinio_tipai. In order to fix this, put the module back in its original location. For more information, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1128 of /home/seclt/domains/sveikatostinklas.lt/public_html/includes/bootstrap.inc).

Kaip įvertinti, ar jau tapai priklausomas nuo alkoholio?

Vote up!
Vote down!

Taškai: 0

Prabalsavai teigiamai

Alkoholizmas – tai lėtinis susirgimas, išsivystantis ilgą laiką piktnaudžiaujant alkoholiu, pasireiškiantis patologiniu potraukiu alkoholiui, psichine, o vėliau ir fizine priklausomybe. Šios ligos simptomai gali būti gana įvairūs ir ne tik stiprus noras vartoti alkoholį, bet ir interesų rato susiaurėjimas, nesugebėjimas susivaldyti, ar socialinių apribojimų nepaisymas. Taip pat gali pasireikšti ir fiziniai simptomai kai nutraukiamas alkoholio vartojimas, pavyzdžiui, atsiranda pykinimas, vėmimas, prakaitavimas, sujaudinimas ir slopinimas kartu, galvos skausmas, drebulys, traukuliai, vaizdinės ir garsinės haliucinacijos. Lėtiniam alkoholizmui būdinga ginekomastija (krūtų padidėjimas vyrams), padidėjusios kepenys ir blužnis, sėklidžių atrofija. Taip pat būdingi neurologiniai sutrikimai (negalėjimas pastovėti, rankų drebėjimas, rijimo sutrikimai, nervų funkcijos sutrikimai), psichiatriniai sutrikimai (silpnaprotystė, amnezija, depresija).

Įvertinti sutrikimus, atsiradusius dėl alkoholio vartojimo, galite atlikę Portalę esantį AUDIT testą (the Alcohol Use Disorders Identification Test).

Paklausė
Ant, 08/11/2015 - 17:26
Benas
Benas nuotrauka
Projektą vykdo:
Projektą finansuoja:
© 2016 Sveikatos Tinklas. Visos teisės saugomos. Privatumas ir atsakomybė.